Türkiye’nin deniz ticaretinde en önemli bölgeleri arasında gösterilen Aliağa’da bu yıl üçüncü kez Aliağa Uluslararası Liman Yönetimi ve Lojistik Zirvesi düzenlendi. Aliağa Ticaret Odası’nda yapılan toplantıda Genel Sekreter Takdir Yarış, Petlim Operasyon Müdürü Süleyman Çokan gibi isimler katıldı.

Toplantı kapsamında geçtiğimiz Türkiye’de liman hizmetlerinin daha verimli olabilmesi ve rekabet ortamının yaratılabilmesi için öneriler sunuldu. Aliağa Hinterland analizi ve potansiyel ticaret yatırım fırsatları, uluslararası ulaştırma koridorları, limanlar, Türk boğazları ve Aliağa başta olmak üzere Türkiye’deki yatırım iklimi ve fırsatları konuşuldu.

Lojistik Sektörü Ülke Ekonomisine Katkı Sağlıyor

Katılımcılar tarafından sektör adına oldukça verimli geçtiği söylenen zirve toplantısının değerlendirilmesi sırasında gelecek yıl yapılacak olan zirvenin hazırlıkları da konuşulmaya başlandı.

Toplantı içerisinde Aliağa’da ve Türkiye’de hızla gelişmekte olan liman ve lojistik sektörlerinde ortaya çıkan son gelişmeler konuşuldu. Sorunlar ve çözümlerini masaya yatıran katılımcılar bu zirveden oldukça memnun kaldıklarını belirttiler. ALTO Genel Sekreteri Takdir Yarış, “Zirve ile birlikte bölgenin mevcut potansiyeline dikkat çekerek liman yönetimi ve lojistik konularında dünyadaki gelişmelerin ülkemizdeki etkilerini elde etmeyi hedefliyoruz.” açıklamasını yaptı.