Türkiye’nin en büyük konteyner taşımacılığı firmalarından birisi olan Oden Lojistik, konum itibariyle Ambarlı Limanı çevresinde ve geniş bir alanda sektörün ihtiyaçların karşılayan lider bir firma olarak hizmet vermektedir. Gideren gelişen ve her geçen gün daha hızlı taşımacılık süreçlerine konu olan konteyner taşımacılık hizmetimizle, pek çok farklı konteyner çeşitlerine özel, taşıma yöntemine uygun çalışmalar yürütülmektedir. Güvenlik, hız ve kusursuz iş prensibini amaçlayan ekibimiz, Ambarlı Limanı konteyner taşımacılık hizmetlerini gelişmiş filosu ve üstün teknolojik altyapısı ile sağlamaktadır.

Ambarlı Limanı Konteyner Taşımacılığı

Ambarlı Limanı Lojistik Hizmetleri

Değerli müşterilerimize Ambarlı limanı çevresinde konteyner taşımacılık hizmetini profesyonel bir şekilde, gelişmiş altyapı ile sağlamaktadır. Teslimatların sorunsuz ve hızlı olabilmesi ve en önemlisi müşteri ihtiyaçlarını eksiksiz olarak karşılaması için kullanılan konteynerlerin, taşıma türünün ve farklı ürünlerin lojistiği konusunda titiz çalışmalar yürütmektedir. 

Bilindiği üzere konteyner taşımacılığı, denizyolu taşımacılığında kullanılan ve en avantajlı taşımacılık türüdür. Çünkü tonlarca ağırlıktaki yükler, tek bir konteyner içerisinde dünyanın dört bir yanına güvenle ve ekonomik bir biçimde taşınabilmektedir. Ambarlı limanından kapıdan kapıya ve diğer taşımacılık türlerini içerisine alan hizmetimiz, geniş filomuz ve deneyimli ekibimizle sizlerle. 

Ambarlı Limanı Konteyner Türleri

Konteynerler, taşınacak olan malın herhangi bir hasara uğramadan varış noktasına ulaştırılması, paketleme giderlerinden tasarruf edilmesi, seri bir elleçleme yapılması ve güvenli olması nedeniyle çok fazla tercih edilir. Yük taşımacılığında uluslararası konteyner taşımacılığı gün geçtikçe daha fazla rağbet görmektedir. Yükleme ordinosunda çoğunlukla konteynerler metre küp üzerinden hesaplanmaktadır. Fakat malın özgül ağırlığına göre 1 metre küp hacme karşılık gelen ağırlık 300 kg da olabilir 750 kg da olabilir. Bu gibi durumlarda firmaların konteyner taşımacılık yaklaşımı, destinasyon ülkenin veyahut güzergah ülkelerin uyguladığı vergiler ve diğer masraflar belirleyici olmalıdır. 

Standart Konteyner (Standard Container)

Genel amaçlı yüklerin taşınmasına sıklıkla kullanılan konteyner türüdür. Bu konteynerlerin kenar duvarları tamamen kapalıdır ve aynı zamanda ön ya da arka tarafında kapılar bulunmaktadır. Tasarım itibariyle genel kargolara hitap eden standart konteynerler, hacmi kapısından geçmeye elverişli olan tüm yüklerin taşınması için kullanılabilir.

Üstü Açılabilir Konteynerler (Hard Top Container)

Üstü açılabilir konteynerler, çoğunlukla uzun ve ağır yüklerin söz konusu olduğu taşımacılık süreçlerinde kullanılan bir konteyner türüdür. Adından da anlaşılacağı üstü açılabilir çelik tavana sahip olması, yüklerin standart konteynere yüklenmesinin mümkün olmadığı durumlar için son derece ideal bir çözüm sunar. Konteynerin üst bölümünden kolaylıkla taşımaya konu olan yükler konteynere yerleştirilebilmektedir.

Üstü Açık Konteynerler (Open Top Container)

Yüksekliği konteyner yüksekliğinden daha fazla olan yüklerin, taşıma aracına üst taraftan yerleştirilmei suretiyle taşındığı konteyner taşımacılık türüdür. Genel olarak iş makineleri, jeneratörler, vb. yerden yüksekliği fazla olan yüklerin taşınmasında kullanılır.

Platform Konteynerler (Platform Container)

Platform konteyner taşımacılığına söz konusu mallar, yüksek ağırlık değerlerine sahip ürünleri kapsar. Tabanı ağır yüklere dayanıklı olan bu konteynerlerde minibüs, otobüs ve yat gibi gemiye direkt olarak yüklenmesi zor olan yükler için elverişli bir taşıma türüdür.

Soğutmalı Konteynerler (Refrigerated Container)

Dondurulmuş gıdalar, meyve ve sebzeler, ısısının korunmasını mühim olduğu ürünlerin taşınmasında kullanılan konteynerlere soğutmalı konteyner denir. Konteynerlerin içerisinde ürünlerin sıcaklığını istenen değerde tutması için bir soğutma ünitesi bulunmaktadır.

Tank Konteynerler

Sıvı ve gaz formundaki yüklerin taşınmasında tank konteynerler kullanılmaktadır. Tasarımı itibariyle silindirik bir görünüme sahiptir ve çelik konstrüksiyon ile yapının iç dayanımı artırılmıştır. 

Dökme Yük Konteynerleri

Tahıl gibi yüklerin taşınmasına kullanılan konteynerlerdir.

Ambarlı limanı konteyner taşımacılık hizmetimizde yukarıda belirtilen tüm konteyner taşımacılık türlerinde profesyonel ve deneyimli ekibimizle yurtiçi ve yurtdışı taşımacılık işlemlerinizi gerçekleştiriyoruz. 

ÇÖZÜME HIZLI, KOLAY VE GÜVENİLİR YOLDAN ULAŞIN!
Bizden Teklif Almadan Karar Vermeyin!