Cross trade bir diğer ismi çapraz taşımacılık olarak da nitelendirilen taşımacılık türüdür. Cross trade taşımacılık, serbest bölgede yerleşik bir şirketin taşıma ihtiyaçlarını, yurtdışında ya da antrepodan direkt satın alınan malların, çapraz ticaretin yürütüldüğü ülke üzerinde transit bir şekilde serbest bölgede yer alan bir şirkete ya da antrepoya satılması olarak bilinir.

Cross Trade Taşımacılık Nedir?

Cross trade, kısa anlamıyla bir ülkeden diğer ülkeye mal ve eşyanın milli hale gelmeden ve o ülkenin gümrük bölgesine girmeden satışı yapılması demektir. Cross trade sadece taşıma ihtiyaçlarının karşılayan yöntem olarak değil, aynı zamanda bir ticaret şekli olarak kullanılır. Teknik olarak bakıldığında, gerçek bir ithalat ve ihracat tanımına uymayan bu ticaret sisteminde, diğer tüm lojistik işlemlerinden ayıran en önemli unsur gümrük beyannamesinin düzenlenmemesidir.

Cross trade yapılırken, satılmak üzere gönderilen malın, alıcıya ulaşana kadar sevk edildiği yerin herhangi bir önemi yoktur. Ülkelerin yüklerini taşıma sırasında sevkiyat belgesinde malın giriş ve çıkış yaptığı ülkenin mevzuatına uygun şekilde düzenlenmiş olması yeterlidir. Ayrıca Cross trade yapılırken yük ve malların yüklenmesi sırasında, yükleme limanında tedarikçi için düzenlenen belgede, gerçek alıcının değil çapraz ticaret şirketinin ismi beyan edilebilir. Bu sırada satıcı firma; çek listesi, ticari fatura ve diğer tüm ilgili belgeleri banka aracılığı ile ya da önceden belirlenen düzenlemelere göre ayarlaması gerekir.

Oden Lojistik Güvencesini Deneyimleyin

Bu aşamaların müşterilerin lehine yürütülmesi, belgelerin faaliyet gösterdiği ülkenin usulüne göre uygun bir şekilde hazırlanması ve hemen onaylanması, belge hazırlama ve belge takibi için donanımlı, geniş acente ağını doğru bir şekilde kullanılabilecek lojistik firmalarıyla çalışmak önemlidir. Bu anlamda Oden Lojistik, beklediğiniz üst düzey çalışma performansı ve uluslararası lojistik özellikleri tam manasıyla bilen bir firmadır.

Oden Lojistik, geniş acente ağının sahip olduğu müşteri potansiyelinin kendilerinin bulunmadığı ülkelere ya da bu ülkelerin taşıtma ihtiyaçlarının farkında olan bir firmadır. Bu sebeple müşterilerin faaliyet gösterdiği ülkenin dışındaki ülkelerle ilgili tüm sorular ve rezervasyon konusunda ki soru işaretleri konusunda Yurtdışı Departmanı bünyesinde, müşterilerine son derece profesyonel hizmet verebilmek için alanında uzman kadrolar kurdu ve bu ekiplerle sunduğu hizmetler müşteri odaklı devam etmektedir.

Firmamız kuru yük, soğutulmuş yük, (Reefer), taşmalı ve tehlike arz eden yüklerde son derece bütçeye uygun cazip fiyat aralıklarına taşıma ihtiyaçlarını gidermektedir. Hızlı ve güvenilir operasyonlarla, doğru ve tam zamanında bilgi akışı sağlayarak işlerinizi halledebilmenizi sağlar. Ayrıca İthalatta gümrükten çekme ve adrese teslim seçenekleriyle lojistikte konforu deneyimleyebilirsiniz.

Lojistik söz konusu olduğunda çalıştığınız firmanın güvenilir olması, yük ve eşyalarınızı tam zamanında, belirtilen adrese teslim etmesi özellikle uluslararası ticarette çok önemlidir.

Mal ve yüklerinizi sizin adınıza ithalat ve ihracat organizasyonlarını büyük bir titizlikle organize eden Oden Lojistik, bu işlemleri büyük bir özveriyle gerçekleştirirken aradığınız güvenilir lojistik hizmetini bulabileceğiniz tek firmadır. Transfer işlemi için gereken tüm belgeleri sizin adınıza düzenleyen Oden Lojistik, bununla alakalı dış ticarette söz konusu olması muhtemel ek masrafların aza indirgemeyi hedeflerken, sorunlarınıza akılcı çözümler sunar.

Dış ticaret işlemlerinde sizin istek ve ihtiyaçlarınızı en doğru analiz eden Oden Lojistik, aradığınız tüm hizmetleri rahatlıkla bulabileceğiniz kalitede çalışmalar sürdürür. Mal ve eşyaları transfer konusunda tüm organizasyonları sizin adınıza düzenlerken, en doğru firmaları sizin için buluyor ve tüm ürün taleplerinizi alanında uzman ekibimizle birlikte tespit ediyoruz.

Sonrasında ise gerekli kalite kontrolünden geçen mal ve yüklerin paketleme, üretim, yükleme sevkiyat, gümrük gibi rutin işlemlerinde kalite ve güvenilir çalışma anlayışından ödün vermiyoruz. Sizde şimdi Lojistik işlemlerinde nitelikli çalışma prensibini bizzat yaşamak için Oden Lojistik web sitenizi ziyaret etmeden karar vermeyin. Oden Lojistik, lojistik taşımacılığında kalitenin ve güvenli hizmetin tek adresi.

ÇÖZÜME HIZLI, KOLAY VE GÜVENİLİR YOLDAN ULAŞIN!
Bizden Teklif Almadan Karar Vermeyin!