Her geçen gün gelişen uluslararası lojistik sektörü güncel ve hızlı çözümlerle karşımıza çıkarken, mal transferinin en kaliteli, en hızlı ve en güvenilir şekilde düşük maliyetlerle sağlanması gerekmektedir. Fakat maliyete en fazla etki eden unsur olan malın taşınma aşaması, özellikle deniz aşırı mesafelerde uygun maliyetli olması açısından değerlendirilmektedir. Genel anlamda firmalar, şirketler ve kuruluşlar ihtiyaç duydukları transferi gerçekleştirirken, daha uygun maliyetlerde olması nedeniyle denizyolu taşımacılığını tercih etmektedir. Firmamız, sektörün ihtiyaçlarını %100 memnuniyet kapsamında karşılamak için müşterilerine denizyolu taşımacılığı seçeneği de sunmaktadır.

Denizyolu Taşımacılığı Fiyatları, Diğer Taşımacılık Türlerine Göre Neden Daha Uygundur?

Taşımacılık sektörünün başladığı günden, günümüze kadarki süreçte en yaygın olarak kullanılan denizyolu taşımacılığı, maliyetlerin daha az olması nedeniyle tercih edilmektedir. Denizyolu ile tonlarca kilogram mal güvenle taşınabilir. Uzun mesafelerde yüklü transferler için dünyanın dört bir tarafında bu taşımacılık türü kullanılmaktadır. Konteyner taşımacılığı olarak da nitelendirilen denizyolu taşımacılığı, tramp ve liner olarak iki farklı türde karşımıza çıkmaktadır.

Denizyolu Taşımacılığı Çeşitleri

İki liman arasında gerçekleştirilen, belirli bir tarih veya zamana bağlı olmayan Tramp taşımacılık türünde önemli olan yükün varlığıdır. Daha çok kereste, petrol, madenler, kömür gibi ürünlerin taşınırken geminin tümünü veya önemli bir kısmını doldurması şekli olarak da tanımlanabilir.

Bir diğer denizyolu taşımacılığı çeşidi de Liner taşımacılıktır. Yükün varlığı kriteri önemli olan Tramp taşımacılığın tam aksine, hizmetin önemli olduğu taşımacılık türüdür. Lojistik firmaları Liner taşımacılık durumunda müşterilerine ne zaman kalkış yapılacağını, varış zamanını ve limanları önceden belirleyip söylemektedir. Geminin limana yanaştığı tarihte, taşıyıcı firma aracılığı ile gideceği adrese transferi gerçekleştirilir. Tarife esaslı Liner taşımacılık son yıllarda hızla gelişen taşımacılık sektörünün önemli bir türü haline gelmiştir.

Günümüz lojistik sektöründe uluslararası ticareti kapsayan malların yarısının transferi denizyolu taşımacılığı ile sağlanmaktadır. Maliyetlerinin uygun olmasına karşın birçok avantaja da sahiptir. Yüklü ağırlıklı gönderiler güvenle transfer edilebilir, hem hassas hem de hassas olmayan tüm mallar denizyolu taşımacılığı ile transfer edilebilmektedir. Oden Lojistik olarak müşterilerimizin tüm transfer ihtiyaçlarına denizyolu taşımacılığı ile çözüm bulabiliyoruz.

ÇÖZÜME HIZLI, KOLAY VE GÜVENİLİR YOLDAN ULAŞIN!
Bizden Teklif Almadan Karar Vermeyin!