Konteyner, taşımacılık sektörünün olmazsa olmaz parçalarından biridir. Konteyner sayesinde ağır yükler son derece kolay bir şekilde taşınmaktadır. Konteynerler yük çeşidine göre farklı tasarımlara sahip modelleri ile karşımıza çıkmaktadır. Standart boyutlarda konteynerlerle birlikte özel tasarım konteyner modelleri de bulunmaktadır. Konteynerler yalnızca bir taşımacılıkta kullanılmakla kalmayıp sürekli kullanıma uygun bir yapıya sahiptir. Konteynerlere mekanik yükleme yapılabilmektedir. 

Konteynerlerin sürekli olarak kullanılabilmesi için kalite standartlarına uygun bir şekilde imal edilmesi gerekmektedir. Bazı durumlarda yüklerin alıcıya ulaşması uzun zaman alabilmektedir. Bu nedenle malların iyi bir şekilde muhafaza edilmesi oldukça önemlidir. Kalite standartlarına uygun üretilen konteynerlerde mallar uzun süre muhafaza edilebilmektedir. Son yıllarda konteynerlerin kullanım alanı oldukça genişlemektedir. Özellikle denizyolunda öne çıkan bu ürünler son derece kullanışlıdır.

Taşımacılık çeşidine göre uygun olan konteyner tipinin belirlenmesi gerekmektedir. Her türden taşımacılığa uygun konteyner çeşidi bulmak artık çok kolaydır. Firmamız üzerinden bizlerle iletişime geçerek konteyner çeşitleri ve kullanım alanları ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz. Aynı zamanda internet adresimiz üzerinden ürünlerimizi ve hizmetlerimizi inceleyebilirsiniz. Hizmetlerimizden yararlanmak için bizlerle irtibat kurabilirsiniz. 

Standart Konteynerler

Standart konteynerler, en çok tercih edilen konteyner çeşitlerinden biridir. Genel olarak birçok yükü taşımaya uygun olan bu konteynerler, oldukça fonksiyonel özelliklere sahiptir. Standart konteyner çeşitlerinde önde ve arkada olmak üzere iki adet kapı yer almaktadır. Standart konteynerlerde tüm duvarlar kapalıdır. Bu konteyner çeşitleri, genel amaçlı yüklerin muhafaza edilebileceği şekilde tasarlanmaktadır. 

Standart konteynerlerin kapısından geçebilen ve içerisine rahatlıkla konumlandırılabilen ürünler, taşınmaktadır. Standart konteyner çeşitlerinin en çok tercih edilen model olması, genel olarak birçok yükün taşınmasına uygun olmasından kaynaklanmaktadır. 

Üstü Açılabilir Konteynerler

Üstü açılabilir konteynerler, genel olarak uzun olan ve kapıdan geçmesi zor olan yükler için tercih edilmektedir. Bu konteyner çeşitlerinde açılabilir çelik tavan bulunmaktadır. Standart konteynerlere sığmayan yükler için üstü açılabilir konteynerler bir alternatif oluşturmaktadır. Ağır ve uzun yükler, üstü açık konteyner modellerine kolaylıkla yüklenip taşınabilmektedir. 

Açık Konteynerler

Açık konteynerler, adından da anlaşılacağı üzere yan duvarları ve tavanı olmayan konteyner çeşididir. Dolayısıyla standart ve üstü açık konteynerler için uygun olmayan yükler açık konteynerlerde taşınmaktadır. Genellikle ağır ve boyut olarak büyük yükler bu konteynerlere yüklenmektedir. Açık konteynerlerde genellikle iş makinesi, jeneratör gibi ağır yükler taşınmaktadır. Geniş ve yüksek olan malların güvenli bir şekilde muhafaza edilerek taşınması için ideal konteyner tipidir. 

Platform Konteynerler

Platform konteyner çeşitlerinin tabanı oldukça güçlüdür. Dolayısıyla çok ağır olan yüklerin taşınması için fazlasıyla uygundur. Gemiye doğrudan yüklenmeyen yükler için tercih edilmektedir. Platform konteynerlerde taşınan yükler genellikle yat, minibüs gibi ağır yüklerdir. 

Soğutmalı Konteynerler

Soğutmalı konteyner modelleri, hassas yüklerin taşınmasında öne çıkmaktadır. Bozulabilecek ve dondurulmuş gıdaların taşınması için son derece uygundur. Bu konteynerlerde sıcaklığın sabit olarak kalması gereken yükler taşınmaktadır. Soğutmalı konteynerler, kendi soğutma ünitesine sahiptir ve gemiye yüklendiğinde ihtiyaç duyduğu enerjiyi gemiden temin etmektedir. 

Soğutmalı konteynerlerin dış kısmında bir panel yer almaktadır. Bu panel sayesinde sıcaklık derecesi ayarlanabilmektedir. Aynı zamanda mallar varış noktasına ulaştırılıncaya dek bazı cihazlar kullanılarak sıcaklık değişimleri yapılabilmektedir. Soğutmalı konteynerlerde daha çok bozulabilecek gıdalar, meyveler ve çiçekler taşınmaktadır. 

Tank Konteyner

Tank konteyner çeşitleri daha çok sıvı veya gaz formundaki yükler için tercih edilmektedir. Kimyasal yük taşımacılığında bu konteyner çeşitleri öne çıkmaktadır. Taşıma esnasında oluşabilecek sarsıntılara karşı yükün çalkalanmasının önlenmesi gerekmektedir. Alınabilecek önlemler kapsamında konteynerin yüzde 80’lik kısmının dolu olması gerektiği sonucuna varılmaktadır. Fakat sıcaklık sonucu meydana gelen genleşmenin riskli bir hâle gelmemesi adına tankın doluluğunun yüzde 95’in üzerine çıkmaması gerekmektedir. 

Firmamız üzerinden bizlerle iletişime geçerek konteyner çeşitleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Yük çeşidine göre hangi konteyner modelinin uygun olduğunu öğrenmek için uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Birbirinden kaliteli ürünlerimiz ile güvenli taşımacılık yapmak için firmamızı ziyaret edebilirsiniz. Her bütçeye hitap eden avantajlı hizmetlerimizden yararlanmak için bizlere ulaşabilirsiniz. 

ÇÖZÜME HIZLI, KOLAY VE GÜVENİLİR YOLDAN ULAŞIN!
Bizden Teklif Almadan Karar Vermeyin!