Lojistik Firması Seçerken Hangi Kriterlere Dikkat Edilmeli?

Lojistik partneri seçimlerinizi yaparken yalnızca maliyeti göz önünde bulundurarak hareket ederseniz hatalı bir tercih yapmış olursunuz. Maliyet ile birlikte hizmet kalitesi, profesyonellik, operasyon çözüm becerileri, çözüm odaklı yaklaşımlar ve hizmetin güvenilir olması gibi kriterleri de göz önünde bulundurmalısınız.

Firma ile iletişime geçtiğiniz zaman firmanın uzmanlık alanlarını detaylı bir şekilde araştırın. Lojistik sektöründe pek çok farklı hizmet yer aldığı için lojistik firmalarının her konuda uzman olamayacağını her zaman hatırlayarak hareket edin. Denizyolu taşımacılığı konusunda uzman olan bir firmadan karayolu hizmetleri almanız sizin para ve zaman kaybetmenize yol açabilir.

Birlikte çalışacağınız firmayı araştırın. Firmanın referanslarına kesinlikle göz atın ve resmi internet sayfalarını inceleyin. İnternet üzerinden firma ile alakalı toplayabildiğiniz kadar bilgi toplamaya çalışın. Bu bilgiler doğrultusunda firmanın sektör içerisindeki güvenilirliğini ve bilinilirliğini öğrenmiş olursunuz.

Profesyonel Ekibe Sahip Firmaları Tercih Edin

Firmanın profesyonel bir ekibe sahip olması, yapılacak olan iş yükünü karşılayabilecek sayıda personele sahip olması, ekipteki elemanların deneyim sahibi olmaları, operasyonel yetenekleri, kriz yönetim becerileri gibi detayları mutlaka öğrenin. Kurumsal kültürlerini de detaylı bir şekilde inceleyin.

Lojistik firmasının yerel ve uluslararası arenalarda güçlü bir acenta ağı olup olmadığını öğrenin. Firmanın ürün getireceğiniz ya da göndermek istediğiniz bölgedeki yerel acentası ile ilgili ilişkilerini sorgulayın. O bölgedeki acentanın da güvenilir olup olmadığını internet kanallarından araştırabilirsiniz.

ÇÖZÜME HIZLI, KOLAY VE GÜVENİLİR YOLDAN ULAŞIN!
Bizden Teklif Almadan Karar Vermeyin!