Lojistik hizmet sağlayıcı, bir şirketteki lojistik hizmetlerin hepsini ya da geniş bir kısmına ait organizasyonu sahiplenen ve bu doğrultuda lojistik hizmet sağlayıcısı seçen, ayrıca performansını değerlendirip aralarında koordinasyon sağlayan şirkettir.

Lojistik Hizmet Sağlayıcı

Lojistik Hizmet Sağlayıcıların Avantajları

 • Lojistik hizmet sağlayıcılar şirketlerin iş yükünü optimize edip, yeni müşteri kazanmada rol oynarlar.
 • Şirketin müşteri hizmetlerinde olumlu yönde değişiklikler görülebilmektedir.
 • Lojistik hizmet sağlayıcılar, işini yürüttükleri şirketlerin planlama sistemlerine entegrasyon sağlamaktadır. Bu sayede planlamalarda meydana gelebilecek gecikmeleri de olabilecek en kısa zamanda fark edebilirler.

Lojistik servis sağlayıcıları tedarik zincirini de kolaylaştırabilmektedir. Bunun yanı sıra vasıflı ve uzman kişiler tarafından sağlanan hizmet ile lojistik daha güvenli şekilde sağlanmaktadır. Üstelik taşıma hizmeti daha az riskli ve hasarsız şekilde gerçekleştirilmektedir.

Lojistik servis sağlayıcıları sayesinde araçlara daha hızlı bir şekilde yükleme yapılırken, araçlardan daha kolay bir şekilde boşaltma işlemi de gerçekleşmektedir. Alanında iyi bir lojistik servis sağlayıcıları en son teknolojiyi kullanarak hizmet vermektedir. Bunu kalite standartları doğrultusunda yapmaktadır.

Lojistik hizmet sağlayıcıları ile çalışarak uluslararası nakliye işlerini yürütmek mümkün. Birçok anlamda şirketlere faydası olan lojistik hizmet sağlayıcısı envanter yönetimi konusunda da şirketlere çözüm sunmaktadır. Bir lojistik hizmet sağlayıcısından alacağınız hizmet ile depolama hizmetleri konusunda envanter yöntemi çözümlerine sahip olabilirsiniz. Örneğin envanter tahminleri oluşturabilir ya da envanter yenileme süreçlerinizi iyileştirebilirsiniz. Böylelikle şirketin kar oranını arttırılabilmek mümkün hale gelir. Bu yüzden lojistik hizmet sağlayıcısı ile çalışarak envanter yönetimi konusunda profesyonel bir adım atılabilir.

Uluslararası Lojistik Alanında Lojistik Hizmet Sağlayıcıları ile Profesyonel Hizmet Alın

Lojistik hizmet sağlayıcıları ile çalışmak özellikle uluslararası lojistik alanında taşımacılık yapmak isteyen şirketler için büyük artıdır. Bu artılardan şu şekilde bahsedebiliriz.

 • Daha güçlü bir iş ağına sahip olabilmek mümkün.
 • Nakliyeler daha güvenli bir şekilde ve planlanan zamanda gerçekleşmektedir.
 • Projeler için en iyi fiyat teklifleri alınabilmektedir.
 • Lojistik hizmet sağlayıcıları ile daha profesyonel bir müşteri hizmetleri sunmak mümkün.
 • İşin yanı sıra, profesyonel ilişkiler de daha uzun süreli olabilmektedir.
 • Güvenilir bir şirket seçildiği sürece, lojistik firması kargoları güvenle taşıyacaktır. Lojistik şirketi seçerken dikkatli olmakta fayda var. Böylece değerli eşyalar taşındığı zaman da içiniz daha rahat olacaktır. Tabi lojistik şirketini seçerken firmanın müşteri hizmetleri konusundaki memnuniyetini de göz önünde bulundurmakta fayda var. Bu doğrultuda köklü bir şirketten yana seçim yapabilirsiniz.
 • Tercih edilen profesyonel bir lojistik hizmet sağlayıcı temel hizmetlerinin yanı sıra farklı konularda da destek sağlayabilmektedir. Sigorta, paketleme, depolama gibi birçok konuda destek alabilmek mümkün.
 • Uluslararası alanda gerçekleştirilen faaliyetlerde ihracat/ithalat belgeleri gibi sürece dahil olan kısımlarda da lojistik hizmet sağlayıcılarının faydası büyüktür.

Firmalar ne istediğini ve nasıl bir hizmet almak istediklerini biliyorlarsa alanında uzman bir lojistik şirketi seçerek profesyonel bir hizmet alabilir.

ÇÖZÜME HIZLI, KOLAY VE GÜVENİLİR YOLDAN ULAŞIN!
Bizden Teklif Almadan Karar Vermeyin!