İstanbul Gelişme Üniversitesi Meslek Yüksekokulu ve Lojistik ve Transfer Hukuk Derneği işbirliği ile yapılan konferans çerçevesinde lojistik sektöründe yaşanan hukuki sorunlar ve çözüm önerileri masaya yatırıldı. Öğrencilerin büyük bir ilgi gösterdiği konferansta sektörün öncü isimleri bir araya getirildi.

Konferansın açılış konuşmasını yapan İstanbul Gelişme Üniversitesi Mütevelli Kurul Başkanı Abdülkadir Gayretli, sektördeki sıkıntılara değindi. Gayretli, “Lojistik denildiği zaman eski yıllarda akıllara siyah ve demir teknikleri aklımıza geliyordu. Hava, siyah ve demir yöntemleri de eski yıllarda sık karşılaştıklarımız arasındaydı. Modernleşen dünya ile birlikte pek çok farklı pratik sistem de ortaya çıktı.” şeklinde konuştu.

Kalifiye Lojistik Elemanlarının Önemi Vurgulandı

Konuşmasına hukuksal sorunlar ile devam eden Gayretli, ülkelerin kendilerine özel olan hukuk işleyişlerinden bahsetti. Fakat herkesin kendi kuralları olduğundan dolayı da bir takım sorunların meydana geldiğini söyleyen Gayretli, bu duruma yön verilmediği takdirde herkes kendisine yönelik bir kota uygulamak zorunda kalacaktır dedi.

Gayretli, “Ülkeden geçerken rahatlık hissinin yakalanabilmesi, diğer ülkelerde zorluk yaşanması anlamına gelebilir. Maddi ve manevi sorunlar da bu sebeplerden dolayı ortaya çıkabilir. Asıl mesele ise her zaman gelişim ile ilgilidir. Lojistikte sürücü ve personel faktörü her zaman önemlidir. Bu faktörlerin yerine getirdiğiniz kalifiye lojistik elemanları halka, millete, devlete ve ülkemize her zaman daha faydalı olacaktır.” açıklamalarını yaptı.

ÇÖZÜME HIZLI, KOLAY VE GÜVENİLİR YOLDAN ULAŞIN!
Bizden Teklif Almadan Karar Vermeyin!