Üretim hattına sahip olan her işletmecinin hayali bir gün ihracat yapmak ve döviz bazlı getiri elde etmektir. Bu hem ülkemiz için iyidir hem de firma sahibi için. İhracata giden yolda alanında uzman bir uluslar arası lojistik şirketiyle çalışmak ise sanılandan çok etkiye sahiptir. İyi bir lojistik firması size yol gösterir, ihracat yapmak istediğiniz ülkenin gümrük mevzuatını sürekli takip eder ve bu doğrultuda önerilerde bulunur. Yani yaptıkları iş, kolilenmiş ürünlerinizi TIR ve gemilere yüklemekten çok daha fazlasıdır.

Uluslararası Lojistik Firmaları

Peki, uluslar arası lojistik firmaları ne iş yapar? Diğer firmalar için konuşmak doğru olmaz ancak Oden Lojistik olarak bizler insan kaynağı, teknoloji ve nakliye araçlarımızı müşterilerimiz için dikkatlice koordine ederek alıcı ve satıcı için ideal çözümler üretiriz. Ürünlerinizin zamanında, bozulmadan ve başına herhangi bir olumsuz durum gelmeden taşınması birinci önceliğimizdir.

Bunun dışında hedef ülkenin gümrük mevzuatını sürekli olarak takip eder, doldurulması gereken form veya alınması gereken sertifikalar varsa müşterilerimizi bundan haberdar ederiz. Böylelikle ürünlerin gümrüğe takılması veya gümrükte beklerken zarar görmesi gibi durumlar yaşanmamış olur.

Toparlayacak ve "Lojistik şirketi ne iş yapar?" sorusuna kısaca bir cevap verecek olursak, ürünlerin belli bir noktada belirlenen saatte hazır olması için gereken her şeyi yapmakla yükümlüdür diyebiliriz. Oden Lojistik bunu başardığı için olsa gerek, kurulduğu günden bu yana mutlu müşteri kitlesini genişletmeye ve daha fazla firmaya hizmet sunmaya devam ediyor.

Ürünlerinizin depolanması, elleçlenmesi ve yüklenmesi gibi tüm süreçleri sizin yerinize yönetmeye adayız. Siz de Oden Lojistik ile çalıştığınız zaman farkı fark edecek ve "İyi ki" diyeceksiniz, eminiz.

Lojistik Firmalar

Kara, deniz, tren ve havayolu gibi ulaşım araçlarının her geçen gün gelişmesi ve faydalı yük taşıma kapasitesinin artması sonucu uluslar arası ticaret hiç olmadığı kadar revaçta. Hal böyle olunca lojistik firmaları da güçlerine güç katmaya devam ediyorlar. Gelirleri artan, devasa büyüklükte depolama alanları inşa eden ve yeni yeni pazarlara açılan birçok lojistik firması mevcut.

Otomobilden tutun uçak parçalarına, aşı ve ilaçlardan canlı hayvanlara kadar akla gelebilecek hemen her şey günümüzde uluslar arası ticaretin bir parçası konumuna gelmiş durumdadır. Hal böyle olunca firmalar için beraber çalışıp yol yürüyecekleri lojistik firmasını seçmek daha bir önemli hale gelmiştir.

Peki lojistik firması seçerken neye dikkat edilmeli? Hangi kriterler gözetilmeli? Eğer sırf tarafınıza verilen fiyat teklifi ucuz olduğu için merdiven altı bir lojistik şirketiyle çalışmayı seçerseniz, uzun vadede bunun zararlarını görmeniz kuvvetle muhtemeldir. Çünkü çoğu işletme farkında olmasa da lojistik firması müşteri memnuniyetini arttıracak hamlelerde bulunur. Ürünlerinizin zamanında ve güvenli bir şekilde hedefine varması en çok sizin menfaatinize olacaktır.

Size yol göstermesi adına lojistik firmalarını seçerken dikkat etmeniz gereken bazı temel unsurları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

İtibar her şeyden önce gelir

Lojistik alanında iş ortağınızı seçmeden önce ilgili şirketin müşterilerine ulaşıp fikir alma yoluna gidebilirsiniz. Eğer müşteriler bahsi geçen lojistik şirketiyle çalışmaktan mutlu ve memnunsa siz de bu müşteriler arasındaki yerinizi alabilirsiniz. Müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda aksiyon alan, olumlu geri dönüş ve yorumları olan lojistik firmaları sizin de işinizi bir hayli kolaylaştırır.

Kurumsallık ve profesyonellik şart

Gümrükte takılan ürünlerinizin durumunu sormak için aradığınızda telefon çıkan kişinin "Hallediyoruz abi" demesi size ne kadar güven verirdi? Bu gibi olumsuz bir durumla karşılaşmak can sıkıcı olabilir. Bu yüzden tavsiyemiz Oden Lojistik gibi kurumsal lojistik firmasıyla çalışmanızdan yana olacaktır. Uzun süredir sektörde faaliyet gösteren, müşteri portföyüyle rakipleri arasından sıyrılarak öne çıkan Oden Lojistik gayet profesyonel bir şekilde ihtiyaçlarınıza cevap vermeye hazırdır.

Uzmanlı alanı

Bazı lojistik firmaları DGR, yani tehlikeli kargo gönderimi konusunda uzmanlık ve tecrübe kazanmış olabilir. Bazıları da canlı hayvan veya altın gibi kıymetli metal taşıma noktasında çok fazla iş aldığı için rakiplerinden daha bilgili olabilir. Bu gibi durumlarda tavsiyemiz, ihtiyaç duyduğunuz alanda bilgi birikimine sahip lojistik şirketleriyle çalışmanızdan yana.

Aksi takdirde anlaşma yaptığınız firma "Daha önce hiç böyle bir kargo göndermedik" diyerek aradan çekilebilir. Bu size zaman, para ve itibar kaybına yol açabilir. Oden Lojistik ise akla gelebilecek hemen her türden kargo gönderimini sağladığı için sektörün öncüleri arasında yer alır. Güvenle, gözünüz kapalı çalışabilirsiniz.

Teknolojiye yatırım

Nakliye sürecindeki kargolarınızın o an nerede olduğunu merak ediyorsanız, yalnız değilsiniz. Neticede ihracat veya ithalat yapan herkes ürünlerinin nerede olduğunu öğrenmek ister. Sanılanın aksine bunu öğrenmek çok da zor bir şey değil. Hemen her lojistik firması kendi kargo takip altyapısına sahiptir. Takip numarasını girdikten sonra ürünlerin nerede olduğu anlık güncellemelerle öğrenilebilir.

Çalışmak üzere olduğunuz lojistik hizmeti sağlayıcısının bu tür teknolojik altyapısı yoksa, canınız sıkılabilir. Bu yüzden anlaşmaya varmadan önce firmanın teknolojiyi ne kadar etkili kullandığını mutlaka öğrenmenizi tavsiye ederiz. Koordinasyon ve kargo takibinin yanı sıra depo yönetimi gibi alanlarda da gelişmiş yazılımlardan güç alınabilir. Lojistik şirketinin bu tür teknolojilere sahip olması dolaylı olarak sizin de işinizi kolaylaştırır.

İstanbul Lojistik Firmaları

Türkiye'nin en kalabalık şehri olan İstanbul aynı zamanda lojistik sektörü için de çok önemli bir noktadır. Tahmin edebileceğiniz gibi bunun en büyük sebebi iki kıtayı bir araya getiren bu şehrin jeopolitik konumu. Denize kıyısı olan, kara ve demiryollarının tam üzerinde bulunan İstanbul'da irili ufaklı birçok lojistik firması mevcut.

Bu lojistik firmaları ihracat, ithalat, elleçleme, depolama, mal yükleme ve boşaltma gibi birçok alanda müşterilere hizmet sunuyorlar. Rekabet çok fazla olduğu için kurumsal bir lojistik firması arayışında olan işletmelerin kafa karışıklığı yaşadığını söyleyebiliriz. Bu noktada bizim tavsiyemiz Oden Lojistik'ten yana tercihte bulunmaları yönünde.

Sadece İstanbul'un değil Türkiye'nin de önde gelen lojistik firmaları arasında yer alan Oden Lojistik'in neden en iyisi olduğunu biraz sonra siz de öğreneceksiniz.

En İyi Lojistik Firması Oden Lojistik

Temellerinin atıldığı 1995 yılından bu yana lojistik sektöründe faaliyet gösteren Oden Lojistik'in genel merkezi İstanbul'un Üsküdar ilçesindedir. Güvenilir, hızlı ve uygun maliyetli taşımacılık çözümleri üreten firmamız dürüst ve adil fiyat politikasıyla birçok kurumsal müşteriye hizmet vermeye devam ediyor.

Hizmet verdiğimiz alanlar arasında karayolu, denizyolu, demiryolu ve havayolu taşımacılığı mevcut. Bununla beraber elleçleme, depolama gibi süreçlerinizi de sizin yerinize yönetmeye adayız. Eğer ihracat veya ithalat yapacaksanız hedef ülkenin gümrük mevzuatını sizin yerinize araştırıp varsa almanız gereken belge ve sertifikalar için sizi yönlendirmeye hazırız. Uzman personelimiz, mesai saatleri içerisinde merak ettiğiniz tüm sorulara cevap vermekten memnuniyet duyacaktır.

Oldukça zorlayıcı ve sabır gerektiren gümrükten geçiş sürecini beraber yönetmek isterseniz bize iletişim formunu doldurarak ulaşabilmeniz mümkün. Keza sitemizdeki cep telefonu ve WhatsApp danışma hattı da yine bir tık kadar uzağınızdadır. Gelin, siz de mutlu müşterilerimiz arasına dâhil olun ve ihracat, ithalat, gümrükleme gibi birçok alandaki tecrübemizden faydalanın.

ÇÖZÜME HIZLI, KOLAY VE GÜVENİLİR YOLDAN ULAŞIN!
Bizden Teklif Almadan Karar Vermeyin!