Navlun kavramı, deniz taşımacılığı alanında sıklıkla kullanılmaktadır. Son yıllarda teknolojik gelişmelerin yaşanması ile birlikte navlun kavramı, karayolu ve havayolu taşımacılığının içerisine de dahil olmaktadır. Navlun kelimesinin Türkçedeki karşılığı ‘nakliye bedeli’ olarak kabul edilmektedir.  Navlun, alım – satım sektöründe sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Navlun, aslında denizyolu taşımacılığı esnasında ortaya çıkan hizmet bedelidir. 

Navlun ilk zamanlarda yalnızca denizyolunda kullanılan bir kavram iken artık havayolu ve karayolu taşımacılıklarında da karşımıza çıkmaktadır. Dolayısıyla bu terimin yeni tanımı, ' herhangi bir taşıma aracındaki yükler için talep edilen bedel’ şeklindedir. Navlun kavramı, ticari bir anlaşma olarak kabul edildiği için son derece etkilidir. Navlun bedeli ise malları satın alan ya da malları taşıtan tarafından karşılanmaktadır. Navlun bedeli hesaplaması ise yüke ve taşımacılık çeşidine göre farklılık göstermektedir. 

Firmamız üzerinden bizlerle iletişime geçerek navlun kavramı hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Aynı zamanda uzman ekibimizle irtibat kurarak navlun hesaplamasının nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Etkili ve güvenli ticaret için navlun kavramı oldukça önemlidir. Firmamızı ziyaret ederek hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz ve taşımacılık sektöründe öne çıkabilirsiniz. Yük kadar taşımacılığın da önemli olduğunu unutmayıp bizleri tercih edebilirsiniz. 

Navlun Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Son yıllarda navlun kavramının denizyolu taşımacılığı ile sınırlı kalmayıp havayolu ve karayolunda da kullanılması ile birlikte navlun hesaplamasının nasıl yapılacağı gündeme gelmektedir. Navlun hesaplamasında ilk aşama satıcının ya da alıcının, taşıma çeşidini belirlemesidir. Bunun nedeni ise taşımacılık bedellerinin havayolu, denizyolu ve karayolunda farklılık göstermesidir. Dolayısıyla hesaplama işleminden önce taşımacılık çeşidine tespit edilmesi gerekmektedir. 

Firmamız üzerinden bizlerle iletişime geçerek navlun hesaplaması ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Bu sektörde yıllara dayanan tecrübemize güveniyoruz. Dolayısıyla sizleri en uygun taşıma modelini oluşturabilmeniz için firmamıza davet ediyoruz. Taşımacılıkta en zor aşamalardan biri yükün ulaştırılması aşaması olduğu için yük yönetimi ile ilgili destek sağlıyoruz. En uygun taşıma modelini oluşturma hizmetinden oldukça uygun fiyatlarla yararlanmak için bizlere ulaşabilirsiniz. 

Havayolu Taşımacılığında Navlun Hesaplama

Navlun hesaplama işlemi, taşımacılık çeşidine göre farklılık göstermektedir. Havayolu taşımacılığının öne çıkmasındaki en büyük etkenlerden biri, zaman yönünden tasarruf sağlamasıdır. Malların daha kısa sürede alıcıya ulaşması gereken durumlarda havayolu taşımacılığı ideal bir tercih olacaktır. Örneğin; maddi değeri olan eşyalar, bozulabilecek ürünler ve kimyasal maddelerin taşımasında havayolu taşımacılığı öne çıkmaktadır. Burada amaç, gerekli güvenlik koşullarını sağlamaktır. 

Havayolu taşımacılığında navlun hesaplaması yapılmadan önce yükün çeşidi ve hangi kategoriye girdiği tespit edilmektedir. Yük değerli maddeler kategorisinde yer alıyorsa farklı, kimyasal madde kategorisinde yer alıyorsa farklı hesaplama şekli karşımıza çıkmaktadır. Yükün kategorisi belirlendikten sonra; yüklemenin istiflenebilir olup olmadığı, malzeme ölçüleri, hacim ağırlık ve brüt ağırlık dikkate alınmaktadır. Bu unsurlar üzerinden fiyat belirlemesi yapılmaktadır. 

Firmamız üzerinden bizlere ulaşarak havayolu taşımacılığında navlun hesaplaması hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda güvenilir ve hızlı hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Taşımacılık sektöründe son derece uzman olan ekibimizi tercih ederek yüklerin en güvenilir şekilde alıcıya ulaşmasını sağlayabilirsiniz. 

Karayolu Taşımacılığında Navlun Hesaplama

Karayolu taşımacılığı, uzun yıllar boyunca en sık tercih edilen taşımacılık çeşitlerinden biridir. Karayolu taşımacılığında navlun hesaplama yapılırken farklı hususlar göz önünde bulundurulmaktadır. Karayolu taşımacılığında hesaplama yapılırken komple yük taşımacılığı ve parsiyel yük taşımacılığı olmak üzere iki farklı model karşımıza çıkmaktadır. Karayolu taşımacılığında yükün çıkış noktası ile varış noktası arasında kalan mesafe dikkate alınmaktadır. Bu mesafeye ve destinasyon bazlı taleplere göre farklı fiyatlandırmalar yapılmaktadır. 

Yük ile ilgili gerekli detaylandırma yapıldıktan sonra ağırlık hesaplaması devreye girmektedir. Ağırlık da fiyatlandırma üzerinde oldukça etkilidir. Firma olarak karayolu taşımacılığı alanında üst düzeyde tecrübe sahibiyiz. Karayolu taşımacılığı alanında profesyonel olan ekibimizle iletişime geçerek navlun hesaplaması hakkında bilgi edinebilirsiniz. Karayolu taşımacılığı alanında sahip olduğumuz tecrübelere dayanarak sizlere hızlı ve etkili çözümler sunmayı amaçlıyoruz. İnternet adresimiz üzerinden sunduğumuz hizmetleri kolaylıkla inceleyebilir ve hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. 

Denizyolu Taşımacılığında Navlun Hesaplama

Navlun hesaplama, ilk gündeme geldiği sıralarda denizyolu taşımacılığında karşımıza çıkmaktaydı. Denizyolu taşımacılığı ile dikkat çeken ve zamanla hem karayolu hem havayolunda kullanılan navlun kavramının hesaplaması farklılık göstermektedir. Denizyolu taşımacılığında daha hacimli ve büyük yer kaplayan yükler kolaylıkla taşınabilmektedir. Dolayısıyla diğer taşımacılık çeşitlerinde taşınmaya uygun olmayan yükler için çoğu zaman denizyolu tercih edilmektedir. 

Konteyner, parsiyel yük ve Ro-Ro gibi taşıma alternatiflerine göre denizyolu taşımacılığında navlun hesaplaması değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda alıcıya ulaştırılacak olan yükün ağırlığı ve varış yerine olan mesafe de fiyatlandırmada büyük oranda etkilidir. 

Firma olarak dünya genelinde birçok limana taşımacılık hizmeti sunmaktayız. Denizyolu taşımacılığı alanındaki tecrübelerimize güvenerek uzman ekibimizle iletişime geçebilir ve bizleri tercih edebilirsiniz. Firma olarak müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutmayı amaçlamaktayız. Son derece hızlı ve kaliteli hizmetimizden faydalanmak için firmamızı ziyaret edebilirsiniz. Firma olarak hee bütçeye hitap eden hizmeti sunmaktayız. İhtiyacınıza ve bütçenize uygun hizmeti alabilmek için tek yapmanız gereken bizlere ulaşmak. 

ÇÖZÜME HIZLI, KOLAY VE GÜVENİLİR YOLDAN ULAŞIN!
Bizden Teklif Almadan Karar Vermeyin!