Karayolu taşımacılığında lider firmayız.

Kamyon, otobüs ve tır gibi motorlu taşıtlar ile yapılan karayolu taşımacılığı hem yük hemde yolcu için en uygun maliyetli taşıma türlerinden biri olarak biliniyor. Karayolu ile yük taşıma söz konusu olduğunda mesafe, gönderinin ağırlığı ve hacmi ve taşınan malın türü tercih edilecek taşıt türünü belirlemeye yardımcı olur. Kısa mesafeler arası hafif ve küçük gönderiler için kamyonet, daha büyük gönderiler için kamyon ve özellikle uzak mesafelerde ve ağır yüklerde tır daha uygun olacaktır. 

Taşımacılık endüstrisinin ve yük dağıtım hizmetlerinin gelişmesiyle birlikte taşımacılık hizmetine ihtiyaç duyanların hangi taşıma türünün gereksinimlerine en uygun olduğuna karar vermesi zorlaşabilir. Mesafe, yükün hacmi ve aciliyet hali gibi durumlar göz önünde bulundurularak ihtiyacınıza uygun çözümler Oden Lojistik’te.

Karayolu Taşımacılığı Nedir?

Yükün karayolu ağı aracılığıyla yükleme ve boşaltma yeri arasındaki ulaşımını konu alan hizmetler karayolu taşımacılığının kapsamındadır. Kısa mesafeler için diğer ulaşım türlerine kıyasla daha hızlı ve daha az maliyetli bir taşımacılıktır. Kontrol etmek daha kolaydır. Kapıdan kapıya servis olanağı sunar. 

Oden Lojistik firması olarak kapsamlı taşıma ve dağıtım altyapımız ve ileri teknoloji yönetim sistemimiz sayesinde ürünlerinizin hedefe güvenli ve verimli bir şekilde ulaşmasını sağlıyoruz. Karayolu taşımacılığı hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim numaralarımızdan firmamızla iletişime geçebilirsiniz. 

Karayolu Taşımacılık Hizmeti

Karayolu taşımacılığı dünyadaki klasik lojistik türlerinden biridir. Gerektiğinde kapıdan kapıya teslimatı kolaylaştırmak için hava ve deniz taşımacılığı türleri ile birlikte kullanılabilirler. Büyük boyutlu malların özel kargo taşımacılığı, kimyasal ürünlerin ve tehlikeli maddelerin taşınması, sıcaklık kontrollü malların frigorifik kamyonlarda taşınması ve toplu mal taşımacılığı karayolu taşımacılığı hizmet türlerinden bazılarıdır. 

Karayolu ile uluslararası taşımacılık ise malların aktarma gerektirmemesi, çıkış noktasından varış noktasına doğrudan rota hizmeti sunabilmesi nedeniyle en güvenli seçeneklerden biridir. Ancak diğer taşıma türlerinden farklı olarak daha uzun teslimat süresi gerektirebilir. 

Oden Lojistik firması olarak Türkiye’den tüm Avrupa, Rusya, Orta Asya ve Orta Doğu ülkelerine ve Avrupa’dan Türkiye’ye karayolu taşımacılık hizmeti ile sizlere pratik çözümler üretiyoruz. Karayolu taşımacılığı hizmetimiz parsiyel veya komple olarak malların yüklenmesi ve boşaltılması, paletleme, malların aktarılması ve çapraz sevkiyat gibi teslimatı iyileştirmeye yönelik çeşitli hizmetleri içerir.

Karayolu Taşımacılığının Avantajları

Yük taşımacılığında ithalat ve ihracat söz konusu olduğunda karayolu taşımacılığı halen en çok kullanılan taşımacılık şeklidir. Kısa ve orta mesafelerde tedarikçiler ve işletmeler için nakliye hizmetleri arasında karayolu taşımacılığı insanların en fazla tercih ettiği ulaşım seçeneğidir.

Hız, esneklik ve gönderileri takip etme gibi pek çok avantajı bulunan karayolu taşımacılığı, taşınan malların uygun noktalardan ve planlandığı şekilde sevk edilmesini esnek bir seçenek haline getirir. Ayrıca havayolu taşımacılığı ve demiryolu taşımacılığı gibi diğer taşıma türlerine göre daha uygun maliyetlidir. 

Demiryolu ve denizyolu taşımacılığına göre yolculuk daha az sürer. Kapıdan kapıya ve hızlı teslimat hizmetlerinin yanı sıra depolama ve dağıtım gibi diğer detaylar Oden Lojistik firmamız tarafından planlanır. 

Karayolu taşımacılığı hizmeti veren firmamız Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden ithalat ve ihracat sürecini yürütmektedir. Varış noktaları ile yükleme alanı arasındaki mesafe nispeten daha az olduğunda karayolu taşımacılığı hizmetimiz daha doğru bir seçim olabilir. İhtiyacınıza uygun taşımacılık çözümleri sunan firmamızdan fiyat teklifi almayı unutmayın!

Karayolu Taşımacılığı Dezavantajları

Karayolu taşımacılığı en yüksek kaza oranına sahip bir ulaşım yolu olmakla birlikte taşımacılık firmasının güvenlik önlemleri alarak, filolarını yenileyerek ve sürücülerini eğiterek riskleri en aza indirmek için büyük yatırımlar yaptığı bir gerçek. 

Gemi, tren veya uçaktan çok daha sınırlı mal nakliyesini mümkün kılar. Daha büyük miktarlar için başka alternatifler gerektirebilir. Ayrıca karayolu taşımacılığı diğer taşımacılık türlerine kıyasla daha yavaştır. Ancak karayolu taşımacılığı avantaj ve dezavantajları göz önüne alındığında kısa ve orta mesafelerde uygun maliyetli ve daha hızlı olduğu unutulmamalıdır. 

Karayolu Taşımacılığı Özellikleri

Karayolu taşımacılığı mal ve malzeme taşımacılığı veya insan taşımacılığı şeklinde sınıflandırılabilir. Karayolu taşımacılığının en büyük avantajları mal ve malzemenin kapıdan kapıya teslimatını mümkün kılabilmesi, uygun maliyetli taşıma olması ve yükleme ve boşaltma hizmetleri sunabilmesidir. Kırsal alanlara taşımacılığın tek yolu denilebilir. Şehirler, ilçeler ve mahalleler arasında mal teslimi ancak karayolu taşımacılığı ile mümkün olmaktadır. 

Karayolu taşımacılığı için gereken enerji tüketimi, araç tipi, yük faktörü, sürüş türü ve aracın teknolojisi gibi birçok parametreye bağlı olarak karayolu taşımacılığı maliyetleri farklılık gösterebiliyor. Karayolu taşımacılığının toplam maliyetleri hakkında detaylı bilgi almak ve Oden Lojistik firmamızın özverili taşımacılık hizmetlerinden yararlanmak için iletişim numaralarımızdan firma yetkililerimize ulaşabilir, hemen profesyonel destek alabilirsiniz.

ÇÖZÜME HIZLI, KOLAY VE GÜVENİLİR YOLDAN ULAŞIN!
Bizden Teklif Almadan Karar Vermeyin!