Parsiyel Taşımacılık Çözümlerinde Yanındayız

Dünya genelinde lojistik sektörünün gelişmesine bağlı olarak taşıma yöntemlerinde de bazı dönüşümler meydana gelmektedir. Parsiyel taşımacılık, lojistik sektörünün ve teknolojinin gelişmesi ile birlikte öne çıkan bir yöntemdir. Aynı zamanda parsiyel taşımacılık, alıcılar için büyük avantajları da beraberinde getiren bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Parsiyel taşımacılığın işleyişi, diğer taşımacılık yöntemlerinden biraz daha farklıdır. 

Parsiyel taşımacılıkta, yükleme alanında kalan boş kısımların farklı alıcıların yükleri ile doldurulması esas alınmaktadır. Bu sayede taşıma işleminin maliyeti daha düşük düzeylerde seyretmektedir. Parsiyel taşımacılık yöntemi hem ülkemizde hem de dünyada oldukça yaygındır. Ülkemizde de İzmir, Ankara, Adana, Bodrum gibi birçok bölgede parsiyel taşımacılık yöntemi tercih edilmektedir. 

Genellikle yükleme alanında boş kısımların kaldığında parsiyel taşımacılık yöntemi öne çıkmaktadır. Çünkü bu taşımacılık yönteminde yükleme alanındaki boş kısımlar farklı yüklerle doldurulduğu için parasal anlamda tasarruf sağlanmaktadır. Bu taşımacılıkta yükler alanı doldurmadığı takdirde aynı yöne gidecek farklı yükler de yerleştirilmektedir. Dolayısıyla hem zamandan hem paradan ciddi oranda kâr edilmektedir. Firmamız üzerinden bizlere ulaşarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Parsiyel Taşımacılık Nedir?

Parsiyel taşımacılık, alıcılara ciddi avantajlar sağlayan ve beklentileri en üst düzeyde gerçekleştiren taşıma yöntemlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Parsiyel sözcüğü ‘tüm olmayan, parça’ anlamını karşılamaktadır. Parsiyel taşımacılık yöntemi sağladığı avantajlar ve tasarruflar sayesinde lojistik alanında fazlasıyla öne çıkmaktadır. 

Parsiyel taşımacılık, farklı alıcıların ve firmaların yüklerinin aynı anda yüklenip tek yük biçiminde taşındığı bir yöntemdir. Bu yöntem sayesinde aynı yöne gidecek olan yükler, yükleme alanındaki boşluklara yerleştirilmekte ve taşınmaktadır. Dolayısıyla ekonomik anlamda oldukça kâr getiren bir yöntemdir. Yükler ise çoğu zaman demiryolu, karayolu, denizyolu ve havayolu aracılığı ile bir yerden başka bir yere taşınmaktadır. 

Parsiyel taşımacılık yöntemi günümüzde en sık tercih edilenler arasındadır. Ekonomik anlamda büyük bir kolaylık sağlayan bu yöntem sayesinde, yükler ulaşması gereken yere en kısa sürede ulaştırılmaktadır. Parsiyel taşımacılıkta hizmet kalitesi de oldukça önemlidir. Firmamız üzerinden bizlerle iletişime geçerek en kaliteli parsiyel taşımacılık hizmetinden yararlanabilirsiniz. 

Parsiyel Taşımacılık Nasıl Yapılır?

Parsiyel taşımacılık nasıl yapılır, sorusunun cevabı oldukça merak edilmektedir. Öncelikle sevkiyatın türü belirlenmelidir. Parsiyel taşımacılıkta hem yurt içi hem de yurt dışı sevkiyat karşımıza çıkmaktadır. Ülkemizin sınırları içerisinde yapılan sevkiyata, şehirlerarası parsiyel taşımacılık hizmeti adı verilmektedir. Fakat günümüzde farklı ülkelere yapılan uluslararası parsiyel taşımacılık hizmeti de oldukça yaygındır. 

Parsiyel taşımacılığın aşamaları; rezervasyon, planlama, depolama ve sevkiyat şeklinde sıralanmaktadır. Tüm bu adımlar eksiksiz bir şekilde uygulandığında parsiyel taşımacılık hizmeti gerçekleşmiş olmaktadır. Aynı zamanda bu taşımacılık yönteminde bazı ölçütler bulunmaktadır. Bu ölçütler daha çok ağırlık, desi ya da metreküpe göre belirlenmektedir. Bu taşımacılık yönteminde yükün sadece ağırlığı değil, ne kadar alanı kapladığı da büyük önem arz etmektedir. 

Sevkiyatı yapılacak olan ürünün metreküp şeklinde hesaplanması gerekmektedir. Parsiyel taşımacılık hizmetinde öncelikle sevkiyatı yapılacak malların eni, boyu, yüksekliği ve miktarı çarpılmaktadır. Bu işlem sonucunda yükün metreküp değeri ortaya çıkmaktadır. Firmamız üzerinden uzman ekibimizle iletişime geçerek parsiyel taşımacılığın nasıl yapıldığı hakkında detaylı bilgi ve destek alabilirsiniz. 

Parsiyel Taşımacılığın Avantajları Nelerdir?

Parsiyel taşımacılığın alıcıya sağladığı avantajlar oldukça fazladır. Bu taşımacılık yöntemi sağladığı avantajlardan dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. Parsiyel taşımacılığın avantajlarını inceleyelim;

  • Alıcıya ulaştırması gereken yük miktarı az olan işletmeler, parsiyel taşımacılık sayesinde komple araç kiralamak durumunda kalmazlar. Parsiyel taşımacılık hizmetinin en öne çıkan taşımacılık yöntemlerinden olmasının nedeni, parasal anlamda ciddi tasarruf sağlamasıdır.
  • Parsiyel taşımacılık yöntemi ile uluslararası boyutta taşımacılık işlemleri hız kazanmaktadır. Denizyolu, karayolu, demiryolu, havayolu gibi farklı güzergahlarda kaliteli taşımacılık yöntemleri arasında parsiyel taşımacılık öne çıkmaktadır. 
  • Parsiyel taşımacılıkta yükleme alanında kalan boş kısımlar için ödenen ücrette bir artış görülmez. Alıcıya ait yükün kapladığı alan kadar ödeme yapılmaktadır. 
  • Yükleme alanındaki boş kısımların farklı yüklerle doldurulması ekonomik yönden tasarruf sağlarken aynı yöne giden farklı yüklerin birlikte taşınması zamandan da tasarruf sağlamaktadır. 
  • Her yoldan taşımacılık imkanı sunan bu yöntem ile dünyanın dört bir yanına hizmet verilmektedir. 
  • Doğrudan ya da aktarmalı taşımacılıklarda ürünün teslim zamanı müşterinin isteğine bağlı olarak belirlendiği için esnek ve güvenli bir çalışma ortamı oluşturulmaktadır. 

Oden lojistik olarak hem ülkemizde hem de dünya çapında sunduğumuz parsiyel taşımacılık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Ekonomik açıdan ve zamansal olarak yüksek oranda tasarruf sağlayan parsiyel taşımacılık hizmetlerinden en kaliteli şekilde yararlanmak için bizlere ulaşabilirsiniz. Güvenli bir taşımacılık hizmeti sunan firmamızı ziyaret edebilirsiniz. 

Parsiyel Taşımacılık Fiyatları

Parsiyel taşımacılık fiyatlarını belirleyen birçok unsur bulunmaktadır. Lojistik hizmetinden yararlanan müşterilerin isteğine ve gereksinimlerine göre fiyatlarda dalgalanmalar görülmektedir. Aynı zamanda taşınması istenen yükün içeriği de fiyat konusunda oldukça belirleyici bir etki göstermektedir. Parsiyel taşımacılık fiyatları; yükün teslim edileceği bölgeye, yükün ağırlığına ve yükün boyutuna göre belirlenmektedir. 

Parsiyel taşımacılıkta fiyatı belirleyen unsurlardan biri, yükün yola çıktığı yer ile ulaşması gereken bölge arasında kalan mesafedir. Mesafenin büyüklüğü, taşımacılığın maliyetinin belirlenmesinde büyük rol oynamaktadır. Şehirlerarası parsiyel taşımacılığın sağladığı en büyük avantajlardan biri, tek bir araç ile farklı alıcıların farklı yüklerinin taşınmasıdır. Bu sayede daha az maliyetle taşımacılık hizmeti sağlanmaktadır. 

Parsiyel taşımacılık daha az maliyetli olduğu gibi zamandan da tasarruf sağlamaktadır. Bu sayede ürünler daha kısa süre içerisinde ulaştırılmaktadır. Hızlı ve güvenilir taşımacılık hizmetlerinde ilk sıralarda yer alan parsiyel taşımacılıktan hem ülke içinde hem de dünya genelinde kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Firmamız üzerinden bizlere ulaşarak kaliteli taşımacılık hizmeti alabilirsiniz. Uzman ekibimizle iletişime geçerek parsiyel taşımacılık hizmeti hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

ÇÖZÜME HIZLI, KOLAY VE GÜVENİLİR YOLDAN ULAŞIN!
Bizden Teklif Almadan Karar Vermeyin!