Türkiye’nin birçok farklı limanından, dünya üzerindeki tüm limanlara ve uluslararası limanlardan Türkiye’ye konteyner taşımacılık hizmeti veren Oden Lojistik, yılların verdiği lojistik firması deneyimini; teknolojik donanımı ve geniş ulaşım ağı ile müşterilerine sağlıyor. Konteyner taşımacılığında sektörün taleplerini en iyi şekilde karşılayan firmamız; yük, ürün ve uluslararası hizmet çeşitliliğiyle tercih edilmeye devam etmektedir.

Konteyner Taşımacılığı Nedir?

Denizyolu taşımacılığı sektörü başta olmak üzere uluslararası mal sevkiyatları, ağırlıklı olarak konteyner taşımacılığına dayanmaktadır. Bu konteynerler standart ölçülerde üretilmekte ve uzun mesafelerde verimli bir şekilde taşınabilmektedir. Aynı zamanda tek bir taşıma aracından transfer edilmesi sağlanabilmektedir.

Standartlaştırılmış konteynerler, nakliye endüstrisinin farklı bir boyut kazanmasını sağlamıştır. Farklı ürün ve farklı nakliye biçimlerine kolaylık sağlayabilen konteynerler, taşımacılık sektöründe karayolu, denizyolu ve demir yolu ile taşınmasına izin vermiştir. Ekonomik, güvenli ve sistematik bir taşıma sistemi olan konteynerler, uluslararası taşımacılık sisteminin önemli bir parçasıdır.

Konteyner yükleri; gemiler, kamyonlar ve trenler ile sorunsuz bir şekilde taşınabilir. Bu çok yönlülük, tüm lojistik sürecini basitleştirir. Geliştirilen bu taşıma şekli, taşıma maliyetlerini, mal hasarını ve hırsızlığı azaltmak açısından uluslararası ticarete çok büyük faydalar sağlar. Yük taşımacılığında ürün, başlangıçtan itibaren konteyner içerisinde kaldığından, ardından üreticiden son müşteriye kadar, dağıtım zinciri basitleştirilir ve belirli araçların kullanımı sayesinde her hareket otomatikleştirilir.

 

Uluslararası Konteyner Taşımacılığı

Konteynerler, uluslararası taşımacılığın önemli bir parçasıdır. Konteynerlerin yurt dışına taşınması; deniz, karayolu, demir yolu ve havayolu ile yapılmaktadır. Oden Lojistik olarak, uluslararası ticaretin olmazsa olmazı olan konteyner taşımacılığı faaliyetleri yürütmekteyiz. Türkiye’ye kıyı şeridi olan tüm ülkeler (Ortadoğu ülkeleri, Afrika ülkeleri, Amerika ülkeleri, Uzakdoğu ülkeleri, İskandinav ülkeleri, Avustralya, Rusya, vb. ülkeler) için konteyner hattı ile uluslararası hizmet veriyoruz.

Oden Lojistik konteyner taşımacılık firması olarak sektörde üstün donanım, geniş ulaşım ağı ve uzman müşteri iletişimi ile rekabet avantajı sağlıyoruz. Türkiye, Fransa, Portekiz, Almanya, Libya, İsrail, İtalya, Katar, Hollanda, vb. onlarca farklı ülkeden, denizyoluyla yapılan konteyner taşımacılık faaliyetleriyle kapıdan kapıya ve limandan limana hizmet veriyoruz.

Konteyner Taşımacılık Hizmetleri

Oden Lojistik’in profesyonel taşımacılık çözümleri, kargo sevkiyatının tüm seçeneklerini içine almaktadır. Konteyner taşımacılığında “Full Container Load” (FCL), Türkçe ifadeyle “Komple Konteyner Yüklem” ve “Less than Container Load” (LCL), Türkçe ifadeyle “Parsiyel Yükleme” hizmetleriyle geniş bir lojistik anlayışına sahiptir. FCL ve LCL taşımacılık hizmetleri şu şekilde açıklanabilir:

FCL: Dünyanın herhangi bir yerinde yer alan ana limanlardan hepsine gidiş ve geliş hizmetlerini kapsamaktadır.

LCL: Belirli bir zaman diliminde, daha küçük ürünleri sevk etmek için tercih edilen ekonomik bir taşımacılık sistemidir.

Dünya Lojistiğinde Konteyner Taşımacılığının Önemi

Dünya lojistiği, büyük ölçüde konteyner gönderilerini kullanıyor. Dünyanın büyük uluslararası limanları, konteynerler için özel olarak tahsis edilmiş terminaller sağlar. Konteynerlerin yüklenmesi, boşaltılması ve bunların tren veya kamyonlara aktarılması otomatik terminaller yardımıyla yapılmaktadır.

Birçok liman, özellikle Güney Doğu Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika’dan gelen-giden ulusal ve uluslararası rotalarda en yüksek konteyner konsantrasyonuna sahip bölgeler olan merkezler haline geldi. Lojistik merkezler, günümüz lojistik sektörü içerisinde önemli bir rol oynamaktadır ve bu önem, her geçen gün artmaktadır.

Taşınmaya konu olan malların özelliklerine göre kullanılan çok çeşitli konteyner tipleri vardır. Frigorifik, tank konteynerler, düz raflar, üstü açık veya açık kenarlı konteynerler, lojistik süreç stratejisinde tercih edilen bazı konteyner çeşitleridir.

Konteyner boyutlarının en verimli şekilde istiflenebilmeleri ve limandaki gemilerin, trenlerin, kamyonların ve vinçlerin tek bir boyut spesifikasyonuna göre özel olarak monte edilebilmesi veya inşa edilebilmesi için konteynerler standart ölçülere sahiptir.

Konteyner Taşımacılık Firması

Geniş lojistik ağı bulunan, deneyimli ve uzman ekibiyle gönderilerinizin güvenle taşınabileceği bir firma ile çalışmak, şirketler için büyük bir avantajı beraberinde getirir. Söz verilen tarihte, yapılan anlaşmalara sadık kalınarak, karşılaşılabilecek hataları minimize ederek ve resmi işlemleri en iyi şekilde gerçekleştirerek faaliyet gösteren Oden Lojistik konteyner taşımacılık firması, %100 müşteri memnuniyetini ilke edinmiştir.

Uluslararası konteyner taşımacılık sektöründe lider konumda yer alan Oden Lojistik olarak taşıma sürecinin işletmeler ve firmalar açısından ne denli önemli olduğunu biliyor; gönderilerinizin güvenle ve sorunsuz bir şekilde teslim edilmesi için özverili çalışmalarımızı kesintisiz olarak devam ettiriyoruz. Web sitemizdeki iletişim kanallarını kullanarak ekibimizle iletişime geçebilir; konteyner taşımacılık hizmetlerimizle ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Oden Lojistik, müşterilerinin talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda en uygun, kaliteli ve hızlı taşımacılık çözümlerini sunmaktadır.
DİĞER HİZMETLERİMİZ

Müşterilerimizin çözüm ortağı olarak, müşterilerimizin taleplerini en yenilikçi yöntemlerle karşılamayı, müşterilerimizin olumlu veya olumsuz tüm geri bildirimlerini hizmetlerimizi geliştirmek ve daha iyi hizmetler sunabilmek için değerlendirmeyi, ilgili tüm sektörel, ulusal ve uluslararası mevzuat ve yasalara uymayı, temel ilkemiz olarak hedefledik.

Doğruyu yapar sözümüzü tutar güvenle taşırız

ODEN LOJİSTİK A.Ş, müşterilerinin talep ve memnuniyetsizliklerini kolayca iletebildiği, bunların objektif, adil, dikkatli ve gizlilikle ele alındığı, benzer memnuniyetsizliğin tekrar oluşmaması için gerekli iyileştirmelerin ve kontrollerin sürekli yapıldığı, müşteri odaklı bir yaklaşımı takip etmektedir

Hakkımızda
ÇÖZÜME HIZLI, KOLAY VE GÜVENİLİR YOLDAN ULAŞIN!
Bizden Teklif Almadan Karar Vermeyin!