Konvansiyonel Taşımacılıkta Güven ve Uzmanlık

Konvansiyonel yük taşımacılığı; dökme sıvı yükler, dökme katı yükler ve proje kargo yükleri gibi konteynerlerle taşınması mümkün olmayan ya da ekonomik olmayan yükler için sıklıkla tercih edilen bir yük taşımacılığı yöntemi olarak karşınıza çıkar. Oden Lojistik, uluslararası denizler söz konusu olduğunda konvansiyonel taşımacılık için çok önemli konumda yer alan bir firmadır. Ülkemizde ve dünyada taşımacılık sektöründe çoğunlukla konteyner taşımacılığı tercih edilir. Bununla beraber kömür, gübre, maden filizler, kireçtaşı, çimento, her türlü tahıl çeşidi, kimyasal maddeler, şeker, un, süt, su gibi sıvı dökme yükler için konvansiyonel taşımacılık yönteminin kullanılması çok doğru bir yöntemdir.

Konvansiyonel yük taşımacılığı için ideal olan yükler şu şekilde sıralanabilir:

 • Dökme sıvı yükler,
 • Dökme katı yükler,
 • Genel kargo yükleri,
 • Proje kargo yükleri,
 • RoRo yükler olarak ifade edilebilir.

Kargonun nakliyesini planlarken dikkat edilmesi gereken en önemli faktör ise teslim tarihine uymaktır. Bu yüzden güvenilirlik vaat eden bir lojistik taşımacılık modunu tercih etmek bu anlamda atılacak en önemli adımdır. Demiryolu taşımacılığının tam olarak bu beklentiyi karşıladığı göz önünde bulundurulduğunda, konvansiyonel yük taşımacılığı ile malların yük limanına ulaştırılması kolaylaştırılır. Bu taşıma yönteminde trendler çoğunlukla kötü hava koşullarından etkilenmemesi ve raylardaki kapasite demiryolu yetkilileri tarafından sıkı şekilde kontrol edilir. Bu yüzden trafik sıkışıklığı gibi bir durum söz konusu değildir.

Demiryolu taşımacılığın öne çıktığı bir diğer faktör ise taşınan yükler için sağlanan güvenlik seviyesidir. Demiryolları ve yük terminalleri, düşük suç oranına sahip olan ve son derece güvenilir alanlardır. Malların karayolu ile taşınmasının en güvenilir yolu demiryolu olduğu söylenebilir.

Konvansiyonel Yük Taşımacılığı Nedir?

Konvansiyonel yük taşımacılığı; dökme katı ve sıvı yükler başta olmak üzere konteynerlerde taşınması mümkün olmayan yüklerin pratik şekilde taşınmasını sağlayan önemli bir alternatif seçenektir. Özellikle sıvı maddelerin taşınmasında sağladığı kolaylık sayesinde ülkemizde ve tüm dünyada konvansiyonel yük taşımacılığın çok sık bir şekilde tercih edildiği söylenebilir.

Konvansiyonel yük taşımacılığında dikkat edilmesi gereken birçok farklı etken vardır. Bu durumda konteynerler ile taşınması mümkün olmayan malzemelerin başarılı bir şekilde taşınması için bu alanda uzman olan lojistik şirketleriyle işbirliği içerisinde çalışmak çok önemlidir. Bu malzemelerin taşınması sırasında süreç boyunca özel bir dikkat gösterilmesi gerekir.

Konvansiyonel yük taşıma operasyonlarının nasıl yürütüleceği konusunda çok dikkatli bir değerlendirme ve ayrıntılı plan yapılmış olmalıdır. Taşıma sırasında yapılan bir hatadan kaynaklı yüksek maliyetlerle karşı karşıya kalmamak için bu noktada dikkat etmek gerekir. Yük taşıma sırasında ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek etkin bir çözüm yürütülmesini sağlamak için tüm önlemler tercih edilen lojistik firması tarafından alınır. Oden Lojistik; sahip olduğu geniş acente ağı ve alanında deneyimli saha ekipleriyle hizmet verirken, taşımacılık ihtiyaçlarını etkili şekilde çözüme kavuşturur.

Konvansiyonel Yük Taşımacılığının Avantajları

Konvansiyonel yük taşımacılığının sunduğu avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Küçük ve yüklenmesi çok zor olan tüm yükleri taşımak için ideal bir çözümdür,
 • Birbirinden farklı birçok ürün çeşidi için kullanılabilir,
 • Hızlı bir yükleme süreci sunar,
 • Konteyner taşımacılığında uygun görülmeyen büyük yükler içinde ideal bir alternatiftir,
 • Konvansiyonel yük taşımacılığı, ülkemizde özellikle dökme yük konusunda önemli ve gerekli olan bir seçenektir,
 • Tamil tahliye operasyonları için gerekli olan ekipmanların doğru şekilde kullanımı ile hem ambalajlamanın getirdiği ek masrafı ortadan kaldırmak hem de yükleme ve boşaltma işlemleri daha kısa süre içerisinde yapılabildiği için gemilerin limanda bekleme süreleri kısaltılmış olur.

Lojistik Sektöründe Kalitenin Adresi: Oden Lojistik

Oden Lojistik; başta konvansiyonel yük taşımacılığı olmak üzere birçok lojistik hizmetinde geniş ve güçlü ulaşım ağıyla hizmet veren bir firmadır. Firmamız, yük taşımacılığı projeleriniz için en ideal fiyatı almanıza, mallarınızı adrese zamanında ve güvenilir bir şekilde ulaştırmaya yardımcı olur. Yük taşımacılığının tem hizmetline ek olarak depolama, paketleme, sigorta, envanter yönetimi ve ithalat/ihracat belgeleri de dahil olmak üzere sürecin her bir aşaması ile alakalı danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Uluslararası konvansiyonel yük taşımacılığında ithalat ve ihracat belgeleri kesin olmalıdır. Çünkü en küçük bir tutarsızlık ya da eksilik, malın ihraç edilmesinin önüne geçebilir. Öyle ki ödeme yapılmasına ya da ihracatın mallarına hükmetmeniz veya yabancı yetkililer tarafından mal gümrüklerde el konulabilir. Belgelerin türü ve sayısı, gönderinin varış noktasına göre değişkenlik gösterebilir. Her ülkenin çeşitli ithalat düzenlemeleri olduğu için, sürecin sorunsuz ilerlemesi adına tüm uygun belgelerin önceden temin edilmesi gerekir.

Özellikle proje taşımacılığı yapan firmaların çalışma prensibi standart bir ağırlığın ya da büyüklüğün üzerinde olan yüklerin müşterilerin isteği doğrultusunda istenilen konuma güvenilir ve ideal kısa süre içerisinde ulaştırılması gerekir. Proje taşımacılığı kendine has taşıma yöntemlerini içerisinde barındırdığı için, özellikle proje taşımacılığı ve konvansiyonel yük taşıması söz konusu olduğunda deneyimli ve alanında uzman bir lojistik firması ile çalışmak gerekir. Aksi takdirde hizmet kalitesi bakımından hüsrana uğramak kaçınılmaz olabilir. Uzman bir lojistik firması; yüksek verimlilik sunarak güzergâh üzerinde yaşanma ihtimali olan tüm olumsuz durumlarda ve riskler karşısında etkin koruma sağlayarak güvenilir bir ulaşım gerçekleştirir.

Ayrıca bu noktada dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise taşımacılık avantajları içerisinde zaman tasarrufunun göz ardı edilmemesi gerektiğidir. Oden Lojistik; zaman yönetimi açısından en kusursuz hizmeti yakalayarak tüm ihtiyaçlara yanıt verir.

İster uluslararası ithalat ve ihracat yük taşımacılığı, ister mevcut tedarik zincirinde verimlilik hedeflenmiş olsun, Oden Lojistik’in farklı ülkeler için gelişen geniş taşımacılık ağını kullanarak profesyonel konvansiyonel yük taşımacılığı hizmetinden faydalanmak mümkündür.

Nakliye hizmeti; malların bir yerden başka bir yere taşınması olarak tanımlanır. Son zamanlarda dış ticaret hacminin ülkemizde artış göstermesi ile beraber nakliyat hizmetlerinde ciddi bir artış yaşanmıştır. Nakliye hizmetleri karayolu, havayolu, denizyolu ve demiryolu olarak ön plana çıkarken, her mal ve ürünün ihtiyaç duyduğu taşıma yöntemi birbirinden çok farklıdır. Taşımacılık sektöründe en önemli konunun güvenli bir ortam yaratmak olduğu göz önünde bulundurulduğunda, güvenilir bir ortam oluşturulması dikkat gerektiren ilk kriter olarak karşınıza çıkar. Özellikle uluslararası nakliye hizmetlerinde malın varış noktasına uzak olduğu için, bulunduğu ortamın koşullarının uygun olması son derece önemli bir detay olarak kabul edilir. Bu anlamda ihtiyaç duyulan taşımacılık hizmetini her zaman en kaliteli ve hızlı şekilde gerçekleştiren Oden Lojistik; taşımacılık konusunda rakiplerinden hep bir adım önde olmayı başarmıştır.

Oden Lojistik olarak uluslararası yük taşımacılığı ve konvansiyonel yük taşımacılığının tüm alanlarında kesintisiz olarak destek verirken, yüklerinizi hızlı ve güvenilir şekilde dilediğiniz adrese taşınmasını sağlıyoruz. Söz konusu dış ticarette rakiplerin önüne geçmek ve firma olarak etkili şekilde büyüme göstermek olduğunda Oden Lojistik üst düzey kalite standartlarında hizmet prensibi ile ön plana çıkan bir firmadır.

Uzun yıllardan bu yana geniş acente ağıyla lojistik konusunda karşınıza çıkan her türlü sorunda akılcı çözüm önerileri sunan firmamız için öncelikli olan müşterilerin beklentisini karşılayan hizmet anlayışını ön planda tutmaktır. Konvansiyonel yük taşımacılığında kalite ve güvenin tek adresi olan Oden Lojistik farkını yaşamak için hemen web sitemizi ziyaret edebilir ve alanında uzman ekibimizle irtibat kurarak güvenilir hizmeti deneyimleyebilirsiniz. Dış ticarette kalite ve hızlı çözümlerin tek adresi Oden Lojistik olmaya devam ediyor.

ÇÖZÜME HIZLI, KOLAY VE GÜVENİLİR YOLDAN ULAŞIN!
Bizden Teklif Almadan Karar Vermeyin!